Keratin nebo micro ring?

Metoda keratin nebo micro ring?

KERATIN

KERATIN ZA TEPLA

Pájkou na keratin při zahřátí na 180-220 ºC aplikujeme jednotlivé prameny vlasů na prameny vlastních vlasů. Spoj keratinu

je nenápadný, průhledný, drobný, netlačí a netahá za vlasové cibulky.

Přitavené prameny zatočené do tvaru trubičky (někdy placky) velmi dobře drží a málokdy padají. Pokud prameny keratinu padají více (více než 10 pramenů ze 100 ks), je dobré zkontrolovat kvalitu a množství keratinu, zda není moc měkký nebo ho tam není málo).

Někdy prameny mohou vypadnout i z důvodu přetížení. Poznáte to podle toho, že na vypadaném pramenu jsou vidět bílé cibulky. Prameny je potřeba po cca 3 měsících posunout blíže k hlavě. Keratinové prameny se sundávají pomocí sundavacích kleští na keratin a někdy i pomocí odstraňovače keratinu. Po každé aplikaci je vhodné spoj vyrobit nový. Starý by nedržel již tak dobře a prameny by mohly padat.

VÝHODY

+ spoje jsou velmi malé a nenápadné

+ velmi snadná aplikace pomocí tepelné pájky rozehřáté na 180 - 200 ºC

+ levné pořizovací náklady na materiál

+ keratinový spoj působí velmi nenápadně

+ spoj bývá lehce pružný až pevný, velmi nenápadný

NEVÝHODY

- Zkracování vlasů (při posunutí se musí odstřihnout konec starých vlasů a keratinu, musí se vyrobit nový nehtík)

- Sundání kvalitního keratinu je pracnější než u metody micro ring

- Spoj je vystaven působení vody a kadeřnických přípravků, nedoporučuje se aplikace barvy na vlasy přímo na spoje, snižuje to životnost spojů

KERATIN ZA STUDENA

Aplikace pramenů se provádí pomocí ultrazvukové pájky. Tato pájka nevyvíjí teplotu, pramen se taví na základě ultrazvuku za studena. Nedochází k zahřívání vlasů a nemůže tak dojít k poškození vlasu na základě vysoké teploty.

Aplikace je velmi podobná jako u keratinu za tepla. Spoje keratinu se nedají tolik tvarovat, jako keratin za tepla. Je to jedna z nejšetrnějších metod prodlužování vlasů.

VÝHODY

+ nepoškozuje vysokou teplotou vlasy

+ téměř nenápadné spoje

+ větší výdělek za tuto metodu

NEVÝHODY

- dražší pořizovací náklady na ultrazvukovou pájku

- spoj při tavení jde jen velmi špatně tvarovat

Další přístroje

Great lenghts

Zde se na aplikaci používá přístroj, který umí připevnit několik pramenů naráz.

Extend magic

Aplikace této metody se provádí pomocí speciální pájky extend magic. Tato pájka umí připevnit velmi malé prameny vlasů a lze s ní zahušťovat i přední partie čela. Spoj je podobný vzhledu keratinu a i jeho aplikace je podobná.

Na připevnění se však používá speciální pryskyřice - podobná vzhledu keratinu. Sundávání pramenů se provádí malou jehličkou a olejovým přípravkem. Do pájky se doplňují 4 náplně, které vyjdou na cca 200 spojů.

VÝHODY

+ nejmenší viditelnost spojů, lze prodlužovat a zahušťovat i jeden vlas

+ lze zahušťovat čelo a přední partie hlavy

NEVÝHODY

- drahá pořizovací cena

-připevňující páska se celkem brzy vymývá a je nutné každé 2-3 měsíce udělat posunutí

MICRO RING

Metoda micro ring je prodlužování vlasů pomocí mikro kroužků. Kroužky se vyrábějí kovové nebo aluminiové. Vyrábějí se v různých velikostech a v různé, provedení.

K připevnění k vlasům se používá navlékací háček a přicvakávací kleště na micro ring. U metody micro ring některé stylistky řeší více padání pramenů než u metody keratin. Na padání pramenů zde má vliv přicvaknutí pramenů pomocí kleští na micro ring.

Existuje více druhů přicvaknutí. Některé drží lépe a některé méně. Na padání pramenů může mít vliv i druh vlasů klientky. U někoho prameny více sjíždí dolů. Zde je vhodné klientce nabídnout jinou metodu, třeba prodlužení vlasů keratinem.

VÝHODY

+ velmi rychlá aplikace

+ velmi snadné sundávání

+ snadné posunutí, pokud připevníte pramen nakřivo

NEVÝHODY

- spoje jsou větší a viditelnější než metoda keratin

- spoje na hlavě více tlačí než ostatní metody

- máte ve vlasech kovové spoje

Micro ring kroužky se vyrábějí v těchto provedeních:

S protiskluzovým závitem

Cylindrové

Aluminiové (hliníkové)

Mini micro rings

Tipy na výlet

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim.

Za nejkrásnější vyhlídkou

Klikněte a můžete začít psát. Quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi.